Články autora


< návrat zpět

Strana:  1 ... « předchozí  35 36 37 38 39 40 41 42 43   další » ... 57

Velká Neurazská

Babety se podruhé zapojily do projektu 72 hodin a pro širokou veřejnost připravily 2. ročník extrémně kondičního překážkového běhu VELKÁ NEURAZSKÁ. Akce se odehrála mezi Aximontem Neurazy a kravínem. Okruh přes 1 km byl velmi rozmanitý – koňské překážky, asfalt, blátivá cesta, louka, silážní jáma, hromada štěpek, …. Děti byly rozděleny do 3 kategorií a dospěláci do dvou a běželi 2 kola + začátek a konec museli nést nějaké dítě na zádech. Kdo se nebál spálit nějaké knedlíky po nedělním obědě, určitě si hodně užil, někteří vypadali, že uvidíme, co obědvali. Vše proběhlo v duchu fair play a zároveň s velkým nasazením. Každý dětský závodník obdržel v cíli medaili a po slavnostním dekorování proběhl rychlý přesun k televizním obrazovkám na slavný závod VELKÁ PARDUBICKÁ.*MS

Autor: MD  •  Vydáno: 11.10.2015 20:54  •  Přečteno: 858x

NERF bitva Neurazy

V sobotu 3.10. 2015 na našem hřišti vypukla obrovská nerf bitva, kterou připravil pionýrský oddíl Babety. Sešlo se přes 30 dětí a spousta rodičů, kteří pomohli postavit překážky, aby se bylo kde schovat. Někteří dospěláci i měli chuť si zahrát, ale děti nás nepustily ke hře. Opravdu si to užily a pro velký úspěch budeme bitvu opakovat. 3 týmy bojovaly každý s každým 2x a úkolem bylo sebrat vlajku soupeře. Při zásahu bylo nutné doběhnout k vlajce červeného kříže a pak zpět do hry. Velkou bojovnost projevily i děvčata a opravdu patřily k výrazným hráčúm. Vše proběhlo v pohodě jen pár postrácených nábojů. Po ukončení bitvy byla otevřena pionýrská střelnice - střelba ze vzduchovky na sladkosti.*M.Svejkovská

Autor: MD  •  Vydáno: 3.10.2015 13:06  •  Přečteno: 1758x

Běh pod Zelenou horou 2015

Pusíkovské závody pod Zelenou horou se uskutečnili ve středu 30.9.2015. Podle startovních čísel nás byla necelá stovka, ale čísla jsme měli až od osmdesátky. Závodili zejména Knoflíci a Pusíci měli velkou marodku. Naše závody se skládají z trojboje a to běhu na 50 metrů, hledání pionýrského psa (cross běh lesem) a závěrečné nejtěžší discipliny běh do vrchu. Děti byly rozděleny do věkových kategorií a začali závody s časem o kulaté medaile, které se po odběhnuté disciplině hned snědly. Vyhlášení výsledků a slib od Míry, že medaile doopravdy ještě budou na další schůzce. Podívejte se na fotografie po rozkliknutí nadpisu článku.

Autor: MD  •  Vydáno: 30.9.2015 21:50  •  Přečteno: 998x

Zahájení pionýrského roku 2015-2016

Ve středu 16. září 2015 se na klubovně sešly oddíly Pusík a Knoflíci k zahájení nového pionýrského roku 2015-2016. Pionýry a jejich rodiče přivítala za vedení PS Alena a informovala je o programu schůzek a akcích. Míra promítl prezentace obrázků Pusíkovců a seznámil pionýry se základními dokumety naší organizace.Zbyl ještě čas na pusíkovské tvoření. Alena s Monikou připravily první naše výrobky.

Autor: MD  •  Vydáno: 28.9.2015 14:02  •  Přečteno: 955x

Nulťák měl sešlost na Přebudově

Táborový nulťák se opět sešel na Přebudově. Parta rodičů s dětmi přijela na základnu pracovat, ale zejména se bavit se dětmi. Byl to takový osmý tábor. Od pátečního táboráčku, přes sobotní hry na hrišti, vycházku do Budi a večerní diskotéku. Samozřejmě, že se také hodnotilo a připravil se i námět na tábor v roce 2016, oblibený a stále jiný "Putování z pohádky do pophádky" ve stylu princezen a rytiřů.** Článek od Martina po rozkliknutí nadpisu.

Autor: MD  •  Vydáno: 22.9.2015 9:36  •  Přečteno: 922x

Sešlost P2 na Přebudově

O víkendu 11.-13.9.2015 se uskutečnila táborová sešlost druhého běhu.Pracovalo se na základně, hodnotil se tábor a bylo také hodně zábavy. Přečtěte si článek, který nám poslala Mejla.

Autor: MD  •  Vydáno: 13.9.2015 8:53  •  Přečteno: 984x

Širák 68

Širák č. 68 se konal 12.9.2015 u zříceniny hradu Potštejn nedaleko Žinkov. Jak je již zvykem, širák se konal od půl třetí odpoledne, ikdyž většina lidí přijela až k večeru. Vzhledem k tomu, že se jednalo o širák č. 68, bylo jasné, že jsme si museli připravit nějakou hru na Jaromíra Jágra. Proto jsme kolem deváté večer oblíkli dresy, vzali si hokejky a šli si zahrát hokej. Hokej se hrál hlavně na plácku u nedalekého altánu jeden proti jednomu. Celkovým vítězem turnaje se stal Kari, který čirou náhodou ten den slavil své narozeniny. Karimu jsme popřáli k fantastickému výkonu a k narozeninám a samozřejmě jsme mu nezapomněli dát dárky. Nebyl to ovšem jediný člověk, co v ten den slavil narozeniny. Přijel se totiž na nás podívat i Jindra Kříž, který slavil své zraněné 22. narozeniny. Po turnaji jsme se pořádně najedli, šli spát a ráno po sobě samozřejmě uklidili. Širák to byl více než zajímavý, a proto děkujeme Kulíkovi za výběr místa a celkovou organizaci těchto dvou dnů, a klukům přejeme ještě jednou vše nejlepší k narozeninám*Kul

Autor: MD  •  Vydáno: 12.9.2015 22:31  •  Přečteno: 955x

Tábor P4 - Putování po hradech a zámcích

Jako každý rok nadešel čas našeho dlouho očekávaného čtvrtého běhu. Všichni vedoucí, instruktoři a další personál se začali na tábor sjíždět z různých koutů plzeňského kraje již v sobotu odpoledne, aby se mohlo vše připravit na příjezd dětí. Tématem letošní celotáborové hry bylo putování po hradech a zámcích. Každý den jsme navštívili jiný hrad či zámek. A jak to táborníci zvládli přečtěte si po rozkliknutí názvu článku od Markéty Kašparové.

Autor: MD  •  Vydáno: 29.8.2015 13:38  •  Přečteno: 1781x

Tábor P5 _Divoký západ ve Svojšíně

Letošní dětský tábor jsme opět absolvovali v malebném údolí řeky Mže, u obce Svojšín a to v termínu od 8.8. do 22.8.2015. Na prvním nástupu tábora vylosoval zástupce z každého oddílu barvu oddílu.Každý oddíl měl svoji barvu a vlajku. Celá táborová hra se nesla v duchu DIVOKÉHO ZÁPADU. Parta dětí sváděla boj o 7 bobříků (odvahy, květin, mlčení, zručnosti, ušlechtilosti, zdravovědy a míření). Za splnění děti dostávaly přívěšek v barvě bobříka, a po splnění všech sedmi bobříků byly odměněny svojšínskými dolary. Samozřejmě i jednotlivé oddíly bojovali o svojšínské dolary v různých hrách a soutěžích, viděli jsme scénky z divokého západu, odlévali stopy, stavěli vory, naučili se morseovku, šifrovat zprávy, orientovat se v přírodě. Na závěr tábora byl jarmark. Zde děti utráceli získané svojšínské dolary, za které si mohli nakoupit některé z odměn, podle vlastního uvážení. A je tu konec tábora, poslední nástup. Zde každé dítě, ale i vedoucí dostal pamětní list a hrneček v barvě oddílu od našeho sponzora. Na závěr ještě přibylo na památku CD s fotkami.* M.Hejlík

Autor: MD  •  Vydáno: 23.8.2015 23:37  •  Přečteno: 1729x

Širák 67

Širák číslo 67 se uskutečnil 22.8.2015 netradičně v lese, a to mezi Životicemi a Kladrubcemi. Na tento širák se přijely podívat staronové tváře, které u nás nebyly již řadu měsíců. Například zde byl Jakub Haschke, Denča Vodičková či Honza Kahoun. Vzhledem k tomu, že se širák uskutečnil v podstatě na konci prázdnin, tak jsme si v podstatě celou dobu povídali o našich zážitcích, a to hlavně z Přebudova, jelikož většina účastníků širáku byla přes prázdniny i tam. Se dřevem jsme si díky umístění širáku nemuseli dělat starosti. Tento širák jsme obohatili cestou do kladrubeckého hostince, kde jsme nabrali energii na dalších pár hodin. Po probuzení jsme po sobě samozřejmě uklidili a kolem deváté ráno jsme les opustili.*Kul

Autor: MD  •  Vydáno: 22.8.2015 22:28  •  Přečteno: 919x

Tábor Pusík 2015

Pionýrský oddíl Pusík připravil zejména pro dětí z oddílu příměstský tábor v týdnu od 17.-21.8.2015 na naší klubovně v Nepomuku. Tábora se zúčastnilo 14 děvčat a zajišťovali ho čtyři vedoucí oddílu. Dopolední program by zaměřen na výtvarnou činnost a odpolední na turistické výpravy za poznáním. Rozklikněte nadpis článku a najdete i odkaz na fotografie.

Autor: MD  •  Vydáno: 22.8.2015 0:47  •  Přečteno: 1942x

Tábor P1 - Pán času

Přebudov = ideální kombinace nerovného terénu, bezvadných dětí, šikovných kuchařek a těch nejlepších vedoucích. Píše se rok 2015, 4. červenec a na naši základnu opět přijíždí pár vyvolených. Jsou to táboroví vedoucí. A tito odvážlivci se 2 týdny budou starat o 80 dětí. Letos má vše na starost Pán času... Že nevíte, kdo je Pán času? Nevadí. Děti z 1. běhu už mají naprosto jasno!!! Pokračování po rozkliknutí nadpisu článku.Najdete i odkaz na prezentaci z tábora.

Autor: MD  •  Vydáno: 19.8.2015 9:51  •  Přečteno: 2203x

Babety mají rády prázdniny

Sešli jsme 18.8. a prázdninový den si opravdu užili. Nejdříve byla tvořivá dílna - andělíčci, stromečky štěstí, šperky, náramky, .... . I kluci se hezky zapojili. Vánoce a vánoční výstava v Neurazech se blíží :-) a my jsme se letos rozhodli, že se budeme hodně snažit a tvořit, aby jsme mohli dobře prezentovat PIONÝR, když má 25 let. Pak přišly na řadu hry a večer bojovka. Někteří se vyzbrojilli meči a vyrobili si speciální obleky a šlo se na bludičku. Ráno se všichni vydali domů. Akce se moc povedla a připravujeme 23.8. Babeťáckou střelnici - střelba z nerff, šipky, plyšáky, .... a na závěr opravdická střelnice se špejlíky a odměnami - je to rozloučení s prázdninami. 27.8. minigolf v ATC NOVÝ RYBNÍK pro oddíl florbalu, kam pojedeme ze Žinkov na kole vyzbrojeni Brumíky. 11.10 . bude Velká neurazská, po velkém úspěchu ročníku nultého se uskuteční 1.ročník běhu s překážkami ve stylu Velké pardubické (ale bez koní). Krásné léto Marie Svejkovská , oddíl Babety Neurazy

Autor: MD  •  Vydáno: 18.8.2015 22:55  •  Přečteno: 1073x

Tábor P3 - Tábor kultury

V Přebudově se i letos sešla super parta táborníků a vedoucích, aby společně strávili první dva týdny v srpnu (2.-15.8.2015). Na děti už při příjezdu čekali dospěláci přestrojení za mimy, aby dali tušit, že tábor bude zaměřen na kulturu ve všech jejích podobách. Plzeň je letos evropským hlavním městem kultury a nám se podařilo získat od města záštitu.Rozklikněte nadpis článku a přečtete si celý článek od M.Brejchy.

Autor: MD  •  Vydáno: 16.8.2015 20:44  •  Přečteno: 1704x

Tábor P2- Stezkou pravěkých lovců

Na naší táborové základně v Přebudově se ve dnech 19.7.- 1.8.2015 uskutečnl druhý táborový běh pod názvem Stezkou pravěkých lovců. Přečtěte si ceký článek od Mejly po rozkliknutí nadpisu.

Autor: MD  •  Vydáno: 2.8.2015 20:47  •  Přečteno: 2356x

Strana:  1 ... « předchozí  35 36 37 38 39 40 41 42 43   další » ... 57

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně. celý článek

Pozvánky

img img img img

Tábory 2026

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2026 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku, které jsou na facebooku Pionyr Nepomuk.

Info

Skupinovým vedoucím je po Radě od 24.9.2024 znovu Ing. Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008178.jpg další fotky z historie