Články autora


< návrat zpět

Strana:  1 ... « předchozí  38 39 40 41 42 43 44 45 46   další » ... 57

Prohlídka v Prazdroji

Klub P5 uspořádal 21.2.2015 prohlídku pivovaru Prazdroj. Této akce se zúčastnilo 7 dospěláků a 6 dětí. V 11:45 hodin jsme měli sraz na náměstí Republiky u radnice. Z náměstí vedly naše kroky Pražskou ulicí k Mlýnské strouze, k fotbalovému stadionu a po lávce do pivovaru. Ve 12:15 hodin si nás vyzvedla na recepci průvodkyně. Nejdříve jsme navštívili expozici historie a ocenění pivovaru. Navštívili jsme starou a novou varnu. Zde jsme shlédli krátký film. Potom jsme byli ve stáčírně piva. Zde jsme viděli mycí, plnicí a balicí linku. Exkurze končila ve starých sklepích, kde dospěláci mohli ochutnat nefiltrované pivo čepované přímo z dřevěného sudu. * M.Hejlík

Autor: MD  •  Vydáno: 21.2.2015 13:17  •  Přečteno: 996x

Širák 61

Tento širák začal velmi neobvykle, jelikož jsme se sešli všichni včas na nádraží ve Dvorci. Poté jsme odjeli na předem všem neznámé místo, až na pořadatele. Je to až neuvěřitelné, že podle zadané fotky nikdo nepoznal Přebudov. Po zabydlení u ohniště jsme se šli projít k Marušce do Budislavic na místní laskominu. Cestou zpět jsme oběhli rybník, zastavili se podívat na kešku za rybníkem a přinesli pár klacků na oheň. Nakonec Míša postavila grill a již tradičně rozdělala také oheň. Během chvilky jsme si již užívali karbanátků, které připravil Kulík a v pozdních hodinách jsme ulehli ke spánku. Ráno po probuzení jsme po sobě uklidili a odjeli každý domů.*Kulík

Autor: MD  •  Vydáno: 15.2.2015 11:58  •  Přečteno: 1047x

Valentýnský turnaj dvojic

Dne 14. 2. 2015 se v Nepomuku na pionýrské klubovně konal Valentýnský turnaj dvojic pod vedením Miloslavy Brejchové. Akce se zúčastnilo celkem 7 soutěžních dvojic, které změřily síly celkem ve třech disciplínách a výsledky najdete po rozkliknutí nadpisu článku od *MB

Autor: MD  •  Vydáno: 14.2.2015 11:44  •  Přečteno: 1234x

Karneval s méďou Pusíkem

Na sále Sokolovny v Nepomuku připravila parta Pusíkovců dětský maškarní karneval s méďou Pusíkem pro další naše kamarády. Sešlo se nás víc jak dvěstě. Nechyběly soutěže, vyhodnocení masek a zejména tancování. Určitě se bavil celý sál s našim králem méďou Pusíkem. Přijeli i televizní pražáci Jů a Hele a slyšeli od dětí pěkné básničky a také pro ně připravili zajímavé hry. Karneval se nám určitě vydařil. Odkaz na fotky najdete po rozkliknutí článku.

Autor: MD  •  Vydáno: 8.2.2015 23:12  •  Přečteno: 1123x

Poutníci na Bonanze

Zvláštní vydání Bystrina Times přineslo zprávu o Poutnickém pátrání po bájné Bonanze ve dnech6.-8.2. 2015, kdy na dalekém severu vypukla epidemie zlaté horečky (kmen Au2015). Sebrali jsme ty nejstatečnější a vydali se prozkoumat, do jaké míry jsou tyto zprávy pravdivé. Přečtěte si celé noviny od *Mejly. Rozklikni nadpis.

Autor: MD  •  Vydáno: 8.2.2015 9:48  •  Přečteno: 1080x

Výroční Rada PS Nepomuk.

Jednání Rady Pionýrské skupiny v Nepomuku se uskutečnilo v pondělí 2.2.2015 na naší klubovně.Jednání byl přítomen i starosta Města Nepomuk ing.Jiří Švec. Na programu bylo tradiční schvalování zpráv,plánů, rozpočtů a volba rady a vedení skupiny. V diskusi vystoupili vedoucí oddílů a klubů. Plán akcí bude jěště dopřesněn a najdete ho na naších stránkách v odkazu připravujeme. Vedoucí skupiny Václav Horník poděkoval všem za práci v uplynulém roce, předal ocenění vedoucím A.Březáková, M.Týmlové, M.Svejkovská a M. Brejchové. Vyzval všechny pionýry, aby se aktivně zapojili do činnosti a akcí pionýrské skupiny směrované k 25.výročí obnoveného Pionýra.

Autor: MD  •  Vydáno: 2.2.2015 14:36  •  Přečteno: 1138x

Prázdninová olympiáda

O pololetních prázdninách 30. 1. 2015 klub P3 uspořádal olympiádu pro děti. Soutěžili jsme v deseti disciplínách, kde byl důležitý jak důvtip, tak také zručnost a sportovní dovednosti. Olympiáda proběhla ve třech kategoriích a každého soutěžícího jsme náležitě odměnili. Výsledky pro rozkliknutí nadpisu.*MB

Autor: MD  •  Vydáno: 30.1.2015 11:30  •  Přečteno: 1063x

Turnaj v odbíjené

Olympiáda k večeru pokračovala turnajem ve volejbale, kterého se celkem zúčastnilo 9 týmů, celkem 54 hráčů. Vzhledem k vysokému zájmu byly týmy rozděleny do dvou skupin. Po pěti hodinách vynaloženého úsilí všech zúčastněných hráčů dopadl turnaj takto: 1. místo: "Septima" (studenti z blovického gymnázia) 2. místo: "Tak ňák" (oddílový vedoucí klubu P3) 3. místo: "V suchým triku" (nepomučtí fotbalisté) Článek od *MB - foto po rozkliknutí

Autor: MD  •  Vydáno: 30.1.2015 10:33  •  Přečteno: 1083x

Čučňák na blátě

Stejně jako loni, i letos jsme vyráželi o víkendu 16.-18.1.2015 ke kamarádům z Jitřenky Kdyně na Zelenku, abychom si užili společných sněhových radovánek. Stejně jako loni, i letos jsme byli plni optimismu a doufali v nejlepší možný scénář. Ten, mimo jiné, obsahoval zejména minimálně půl metru sněhu už v Klatovech, teploty pěkně pod nulou a slunečné počasí… Víze po rozkliknutí nadpisu článku od Mejly.

Autor: MD  •  Vydáno: 18.1.2015 13:55  •  Přečteno: 1120x

Širák 60

V pořadí již 63 širák se uskutečnil nedaleko obce Mirošov. Sešlo se celkem 8 účastníků. Připravena byla zábavná hra „Bizoni“. Rozdělili jsme se do dvou družstev a tří bizonů. Úkolem družstev bylo chytat bizony trefením papírovou koulí. Jelikož není snadné ulovit bizona jedinou papírovou koulí, dohodli jsme se, že je zapotřebí pěti takovýchto zásahů. Zásah pěti papírovými koulemi nám již připadal na skolení tohoto zvířete dostatečný. Bizoni se mírumilovně popásali, avšak zraněný bizon se po zásahu vždy rozzuřil a snažil se polapit lovce. Při skolení bizona započala ta pravá šarvátka. Nehledě na to, kdo jej skolil, bizon byl majetkem toho, kdo jej dopravil do svého stanoviště. Donesený bizon přinesl svému družstvu bod, znovu oživl a vrátil se do hry. Hra byla omezena časovým limitem a nakonec není důležité, kdo vyhrál, ale to, že jsme celou hru završili grilováním ulovených bizonů, které jsme, nutno podotknout, předtím namísto hráčů vyměnili za předem naložené maso.*Kulík =

Autor: MD  •  Vydáno: 15.1.2015 13:04  •  Přečteno: 1027x

Babety a bowling

První společná akce oddílů Babety a Florbal se velmi vydařila. 8.1. ve čtvrtek v Blovicích na Bowlingu se nás sešlo opravdu hodně a museli jsme skupinu rozdělit do několika kategorií, aby si každý zahrál. Tato akce byla odměnou pro florbalisty za úspěchy a reprezentaci, hlavně děvčata a Babety za pracovní schůzky – příprava stanu, který prezentoval náš oddíl při rozsvěcování stromečku v Neurazech 6.12. a generální úklid klubovny, když nás přepadla myš a všude zanechala „stopy“. Více a fotky najdete po rozklikutí nadpisu článku od M.Svejkovské.

Autor: MD  •  Vydáno: 8.1.2015 12:49  •  Přečteno: 1237x

Sešlost P3

Akce proběhla na táborové základně 30.-10.-1.11.2015. Zhodnotili jsme uplynulý tábor a zahájili přípravy na rok další. Vymysleli jsme téma celotáborovky, která bude Harry Potter a připravovali jsme detailnější program. Součástí progamy také byly kolektivní utožovací hry a správa základny.

Autor: MD  •  Vydáno: 1.1.2015 9:07  •  Přečteno: 1246x

Vánoční přespání s Pusíkem

Oddíl Pusík se sešel 19.12.2014 v pátek v podvečer na klubovně a vedoucí pro ně připravili vánoční program. Po ubytování se vrhli na pečení cukroví a rovněž si vytvořili pěknou krabičku na cukroví. Po večeři, kdy se podávali palačinky s nutelou a marmeládou bylo na programu doplnění zápisníků a promítání prezentací oddílu. Nechybělo naše pionýrské Bingo a připomenutí vánočních zvyků. Diskotéka v bílém ukončila večerní program a šlo se zalehnout. Po osmé ráno už byli na snídani a dopolední tvoření bylo zaměřeno na skládání ubrousků a přípravu vánoční stolu. Venku svítilo sluníčko, a proto jsme se vypravili na vycházku Nepomukem, která nás zavedla na Zelenohorskou poštu. Zde bylo k vidění výstavka a adventní dílna historických řemesel. Košíkářství, česání a soukání vlny, zdobení perníků a pletení. V poledne jsme ukončili náš pobyt a popřáli jsme si hezké vánoční svátky a ještě hezčí nový rok 2015.*MD

Autor: MD  •  Vydáno: 31.12.2014 18:50  •  Přečteno: 1511x

Vánoční turnaj ve stolním tenisu

Dne 20. 12. 2014 se uskutečnil v nepomucké hale turnaj ve stolním tenise. Tohoto turnaje se zúčastnilo 44 hráčů celkově v pěti kategoriích a ve zbytku času se udělal i turnaj ve čtyřhrách. Turnaj trval zhruba pět hodin a pořadatelé doufají, že se všem líbil. Organizaci budeme pokračovat i v následujících letech vždy poslední sobotu před Štědrým dnem. Výsledky turnaje najdete po rozkliknutí článku. *M.Brejchová

Autor: MD  •  Vydáno: 20.12.2014 20:32  •  Přečteno: 1737x

Vánoční posezení v tee-pee již po čtvrté

V roce 2011 jsme se před Vánoci sešli v týpku poprvé. Během uplynulých let jsme zažili snad všechny druhy počasí. Déšť, kroupy, vítr, sníh, bláto…prostě všechny radosti, které může prosinec přinést. Letos bylo teplo, nicméně alespoň nepršelo. První jsem přijel s Láďou já, abychom brzy postavili stan, udělali něco málo dříví a mohli počkat na ostatní. Protože bylo třeba odnést něco vody, vydali jsme se do Budislavic k Marušce počkat na kamarády, abychom si pomohli s věcmi a vodou. Po příchodu jsme si povídali, večeřeli a hráli na kytaru. V pozdních hodinách jsme se rozhodli, že půjdeme spát. Ráno jsme se probudili do slunečného rána a po bohatýrské snídani, byly hovězí steaky, jsme vylezli ven si hrát. Práskali jsme bičem, chodili na chůdách, hráli pro naše potřeby upravený baseball a tloukli špačka. Zábava nám vydržela dost dlouho a tak jsme se vrátili do stanu, abychom si uvařili pozdní oběd. Po obědě jsme si chvíli odpočali a šli jsme opět k Marušce, abychom počkali na zbytek teepee týmu a mohli si udělat tradiční fotku u Budislavického Vánočního stromku.V neděli ráno se nám nechtělo vstávat, protože to znamenalo jediné. Že budeme muset balit a rozjet se do svých domovů. Nakonec jsme se ale rozhoupali a týpko sbalili. Spálili jsme postele, uklidili po sobě a vyrazili do Budislavic, odkud jsme se rozjeli do Nepomuku. Těšíme se opět na Vánoční tee-pee…tentokrát jubilejní, páté. Ahoj **Mejla

Autor: MD  •  Vydáno: 20.12.2014 11:15  •  Přečteno: 1422x

Strana:  1 ... « předchozí  38 39 40 41 42 43 44 45 46   další » ... 57

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně. celý článek

Pozvánky

img img img img

Tábory 2026

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2026 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku, které jsou na facebooku Pionyr Nepomuk.

Info

Skupinovým vedoucím je po Radě od 24.9.2024 znovu Ing. Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008078.jpg další fotky z historie